Kategorie
Wnętrza Prywatne

FRAMED INTERIOR

funkcja

Mieszkanie prywatne

Lokalizacja

Białystok, Centrum

Powierzchnia

39 m2

rok

2018

ProjeKtanCI

Piotr Matuszek
Małgorzata Czarny-Matuszek

Zdjęcia

Małgorzata Czarny-Matuszek
Die or Eat Studio

Indywidualne zabudowy

VOILA Pracownia Mebli

O projekcie

Naszym zadaniem było zaprojektowanie niewielkiego apartamentu na wynajem krótkotrwały w centrum Białegostoku.

Inwestorom zależało, by wnętrze było wykończone za pomocą wytrzymałych materiałów, jednocześnie oddając indywidualny charakter przestrzeni. Aby uzyskać lepsze doświetlenie mieszkania, salon oraz sypialnię oddzieliliśmy przeszkloną ścianą. Dzięki temu stworzyło się połączenie wizualne pomiędzy dwoma pomieszczeniami, dając złudzenie większej przestrzeni.

Niemalże wszystkie elementy wystroju zostały zaprojektowane i wykonane indywidualnie do tego mieszkania. Zdobna szafa oddzielająca strefy korytarza, salonu oraz kuchni została wykonana samodzielnie przez inwestora oraz jego ojca (zarówno ślusarka, jak i stolarka). Szafa jest rozparta pomiędzy posadzką, a sufitem za pomocą ażurowej konstrukcji stalowej, dodającej jednocześnie lekkości całego mebla. Natomiast w salonie możemy znaleźć opaskę pozwalającą wygodnie rozsiąść się “na oknie” – świetne miejsce, by np. czytać książkę, czy wpić poranną kawę zerkając na przechadzających się Białostoczan po centrum ich miasta.

Układ mieszkania został całkowicie przeprojektowany. W miejscu pierwotnej kuchni znalazła się doświetlona sypialnia. Granicząca z nią łazienka uległa znacznemu powiększeniu, mieszcząc wygodnie pralkę w zabudowie. Wspomniana kuchnia “przeprowadziła się” do salonu, tworząc aneks zlokalizowany zaraz przy wjeściu do mieszkania, by wygodnie można było rozłożyć zakupy bez przechodzenia z nimi po całym mieszkaniu.

Jeżeli chcielibyście doświadczyć tej przestrzeni i zrelaksować się w stolicy Podlasia, możecie zarezerwować ten mini-apartament na fanpage’u COZYLOKO APARTAMENT. Pomieścicie się wygodnie w 4 osoby. Macie nasze słowo 🙂