FUNKCJA

Mieszkanie prywatne

LOKALIZACJA

Białystok, Nowe Miasto

POWIERZCHNIA

50 m2

ROK

2015

O PROJEKCIE

Nasze zadanie polegało na stworzeniu wnętrza, które na 50 m2 i w dwóch pokojach pomieści potrzeby trzyosobowej rodziny. 
Istotnym aspektem było zapewnienie większej przestrzeni na przechowywanie. Zgodnie z prośbą przyszłych użytkowników zrezygnowaliśmy z otwartych szafek eksponujących ilość zakumulowanych przedmiotów na rzecz zamykanych szaf. Aby zachować czytelność funkcji i nie zaburzać komunikacji – większość zamykanych szaf zorganizowaliśmy wzdłuż jednej ściany mieszkania. Tworzy ona gładką, nie rzucająca się w oczy powierzchnię.
Klientom zależało na zapewnieniu oddzielnego pokoju ich nastoletniej córce, w którym znalazłoby się miejsce do pracy, spania i przyjmowania gości. Postanowiliśmy umieścić łóżko w konstrukcji skrzyniowej, którego składane wieko służy jako obszerne siedzisko.
Salon również wymagał walki o niemal każdy centymetr. Musieliśmy zapewnić jedno wygodne miejsce do pracy. Idealnie wpasowało się ono w ciąg szaf oszczędzając miejsce na inne aktywności. Sporą cześć pomieszczenia zajmuje podest, na którym położone są siedziska sofy. Za oparciem sofy znajdują się większe „poduchy” funkcjonujące jako leżanki w kąciku czytelniczym. Spod podestu wysuwa się skrzynia mieszcząca wygodne dwuosobowe łóżko. Dzięki temu przestrzeń salonu która w nocy jest marnowana (strefa stolika kawowego” zostaje sypialnią – ku uciesze użytkowników śpiących do tej pory na rozkładanych sofach.

SCHEMAT FUNKCJONALNY MIESZKANIA

PRZECHOWYWANIE + MIEJSCE PRACY

USTAWIENIE DZIENNE

USTAWIENIE NOCNE